2016/2017

Cieszymy się, że 9 maja 2017r. mogliśmy  gościć przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych, którzy zawitali do nas z ofertą edukacyjną na rok 2017/2018. Dziękujemy naszym gościom za przybycie.

Reforma edukacji – prezentacja projektów ustaw

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przedstawiła  projekty ustaw dotyczących zmian w edukacji. Jednocześnie skierowane one zostały do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Prezentacja reformy edukacji.

www.reformaedukacji.men.gov.pl – pod tym adresem wystartował specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji.

Podstawa programowa uwzględnia elementy gier strategicznych oraz programowania, dostosowanych do wieku uczniów.

Projekt podstawy programowej
Projekt ramowych planów nauczania

Gliwicki Ośrodek Metodyczny we współpracy z Miastem Gliwice organizuje

Gliwickie Targi Edukacyjne Education Fair 2017

skierowane do rodziców, uczniów i uczennic wszystkich typów szkół i placówek oświatowych.

Gliwickie Targi Edukacyjne odbędą się 28 kwietnia 2017 r.(piątek) w godzinach od 10.30 do 17.00 w Hali Sportowej „Górne Wały” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11, wejście z ulicy Zygmunta Starego.

W trakcie Targów odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą  oraz obejrzeć  stoiska wystawiennicze gliwickich szkół i placówek oświatowych oraz  porozmawiać w punktach konsultacyjnych.

Uczniowie szkół  gimnazjalnych odwiedzą Targi w zorganizowanych grupach. Rodziców i pozostałych uczniów zainteresowanych ofertą gliwickiej oświaty, zapraszamy do odwiedzin stoisk po uroczystości otwarcia Targów, która jest planowana na godz. 10.00.

10 stycznia 2017 Perspektywy ogłosiły wyniki XIX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych.
Czy sprawdzili już Państwo pozycję swojej szkoły?

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 to w istocie pięć rankingów, w tym dwa główne: Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2017, Ogólnopolski Ranking Techników 2017 oraz trzy ogólnopolskie rankingi dodatkowe: Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2017, Ranking Maturalny Techników 2017 oraz Ranking Szkół Olimpijskich 2017.

Przygotowaliśmy również podrankingi wojewódzkie (oddzielne dla liceów i techników), które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich. Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ponad 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.licea.perspektywy.pl, www.technika.perspektywy.pl

Zapraszamy Państwa i uczniów na nasz portal.

PERSPEKTYWY

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PIENIĄDZA

Nasza szkoła zgłosiła udział w projekcie Global Money Week. (Światowy Tydzień Pieniądza). Trwa on od 27.03 do 02.04.2017r. Zaplanowaliśmy i realizujemy działania nawiązujące do hasła: Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj. Uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w różnych konkursach: wiedzy, na wykonanie skarbonki, portfela, plakatu, pieniądza, biorą udział w warsztatach z ekonomii, układają krzyżówki, hasła, itp. Koordynatorem akcji jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

GALERIA ZDJĘĆ

Oj, wiele ostatnio się działo w ramach doradztwa zawodowego w naszym gimnazjum. Uczniowie kl.1a odwiedzili Firmę Auto- Robot, a 3d była na kilkugodzinnych warsztatach w Fabryce Opla w Gliwicach. Inna zaś grupa poznawała tajniki promocji w sieci, uczestnicząc w zajęciach w MDK-u.

Targi Zawodów w CKUiZ

Grupa projektowa Marco 2016/2017

Kolejny projekt z Marco czas zacząć ! :)