Rok szkolny 2015/2016

Od października 2015r.uczniowie naszej szkoły: Maja Mazurkiewicz, Marta Jaworska, Jolanta Lachman, Julia Kwiecień, Wojciech Krzywy, Samuel Kosętka, Kaja Mnich, Jakub Hejdukiewicz, Ewa Dębicka, Mateusz Mazurkiewicz, Zuzanna Gajda oraz Jan Malik pod opieką szkolnego doradcy zawodowego biorą udział w projekcie edukacyjnym "Innowacyjna Przedsiębiorczość", prowadzonym przez Firmę Marco. Uczymy się przedsiębiorczości oraz zasad funkcjonowania nowoczesnej firmy, firmy, która realizuje również społeczne cele. Uczymy się działać na rzecz innych! Celem projektowym, wybranym przez naszą grupę, jest zbiórka pieniędzy na zakup wózka dla Pani Katarzyny Warachim, gliwickiej artystki, która maluje ustami. 16 marca 2016r w Forum odbył się, organizowany przez MBP, finisaż autorki obrazów. Oczywiście, byliśmy obecni na tej uroczystości i mieliśmy swój mały udział w jej przygotowaniu - uczniowie przygotowali przepyszny poczęstunek. Jednak najważniejszym elementem spotkania była możliwość poznania Pani Katarzyny Warachim i serdecznej rozmowy z artystką.

w1 w2 w3 w4

Warsztaty architektoniczno-historyczne

21 marca 2016r uczniowie naszego gimnazjum w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wzięli udział w warsztatach architektoniczno-historycznych. Odbyły się one w Bibliotece Centralnej, a przeprowadzili je studenci z Koła Naukowego Historii Architektury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego pod opieką Pani profesor Magdaleny Żmudzińskiej. Efektem ich działań jest makieta Rynku w Gliwicach. Pracę można podziwiać na wystawie w Bibliotece Centralnej przy ul.Kościuszki.

wa1 wa2 wa3 wa4 wa5 wa6 wa7 wa8 wa9

Od października 2015r. uczniowie naszej szkoły:  Maja Mazurkiewicz, Marta Jaworska, Jolanta Lachman, Julia Kwiecień, Wojciech Krzywy, Samuel Kosętka, Kaja Mnich, Jakub Hejdukiewicz, Ewa Dębicka, Mateusz Mazurkiewicz, Zuzanna Gajda oraz Jan Malik pod opieką szkolnego doradcy zawodowego biorą udział w projekcie edukacyjnym ,,Innowacyjna Przedsiębiorczość”, prowadzonym przez Firmę Marco. Uczymy się przedsiębiorczości oraz  zasad funkcjonowania nowoczesnej firmy, firmy, która realizuje również społeczne cele. Uczymy się działać na rzecz innych!
Celem projektowym, wybranym przez  naszą grupę,  jest zbiórka pieniędzy na zakup wózka dla Pani Katarzyny Warachim, gliwickiej artystki, która maluje ustami. Zapraszamy do obejrzenia wystawy jej obrazów  w Gliwickim Forum oraz nabycia pięknych prac. O naszych kolejnych działaniach będziemy informować na stronie www i fb. Zapraszamy całą społeczność gimnazjum  do włączenia się w działania, które mają szczytny cel.

Uczniowie klasy II d  w miniony czwartek wzięli udział  w niecodziennym spotkaniu  z Panią Agnieszkę Filipkowską i  jej psem asystentem, Koką.  Dwugodzinne warsztaty to nie tylko duża dawka informacji na temat możliwości zatrudnienia osób z dysfunkcjami, ale przede wszystkim możliwość kontaktu z tak niesamowitą osobą, jaką jest Pani Agnieszka. Równie cenne były wskazówki  dotyczące zachowania wobec  psów asystentów i ich roli w  codziennym życiu  osób niepełnosprawnych.

Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

Prace uczennic naszego gimnazjum w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Wczorajszy dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci Alicji Ernest, Mai Ziębowicz i Ewy Dębickiej. Uczennice naszego gimnazjum w mijającym roku brały udział w projekcie „Heinrich Schulz-Beuthen. Życie – twórczość – inspiracje”, a wczoraj, podczas wernisażu wystawy w gmachu Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, wraz z licznie zgromadzonymi gośćmi z całego województwa mogły podziwiać namalowany w ramach projektowych działań obraz ich autorstwa. Gorąco dziękujemy Pani Grażynie Burzak i Pani Joannie Lusek za artystyczne i merytoryczne wparcie.

p1 p2 p3 p4 p5 p6

Marco Business School

30 listopada 2015 roku w ramach projektu Marco Business School  grupa uczniów z klas: 2d oraz 2c udała się z wizytą do firmy Marco. Na początku zostaliśmy oprowadzeni po budynku oraz zaznajomieni z zasadami funkcjonowania  firmy. Trzeba przyznać, że  pracownicy przywitali nas niezwykle ciepło i miło, częstując wszystkich pysznym sokiem. Następnie Pan Marek Śliboda - prezes firmy - zaprezentował ideę  projektu oraz przedstawił zasady, którymi kieruje  się  Marco. Pierwsze spotkanie wywarło na nas naprawdę niesamowite wrażenie, nie tylko z powodu wyglądu budynku, ale przede wszystkim zaintrygował nas stosunek do pracy wszystkich pracowników.
/ tekst: Ewa Dębicka-klasa 2d/

Wizyta w jednostce wojskowej AGAT

a1 a2 a3 a4 a5

Młodzi przedsiębiorcy z Gimnazjum nr 3.

Od października do 2015 do czerwca 2016r. kilkunastoosobowa grupa kreatywnych i aktywnych Trójkowiczów będzie uczestniczyła w projekcie edukacyjnym realizowanym we współpracy z firmą Marco. Pod opieką szkolnego doradcy zawodowego, p. J.Chlęch, będą oni poznawali tajniki przedsiębiorczości i uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników tej firmy.

Udział grupy uczniów w dniu otwartym jednostki

Policji w Gliwicach.

p01 p02 p03 p04 p05 p06 p07 p08 p09 p10 p11 p12

26 marca o godzinie 12:00 odbyło się pierwsze spotkanie z comiesięcznego cyklu „Ciekawe spotkanie z …” pt. „Gra o przyszłość szóstoklasisty”. Uczestnikami byli uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Gliwicach:

Przebieg zajęć:
- spotkanie z doradcą

zawodowym Joanną Chlęch,
- InterZ@wody – wyszukiwanie w sieci zawodów przyszłości oraz szkół gimnazjalnych o różnych profilach.

b1 b2 b3 b4 b5