Warsztaty malarskie

Prace uczennic naszego gimnazjum w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Wczorajszy dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci Alicji Ernest, Mai Ziębowicz i Ewy Dębickiej. Uczennice naszego gimnazjum w mijającym roku brały udział w projekcie „Heinrich Schulz-Beuthen. Życie – twórczość – inspiracje”, a wczoraj, podczas wernisażu wystawy w gmachu Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, wraz z licznie zgromadzonymi gośćmi z całego województwa mogły podziwiać namalowany w ramach projektowych działań obraz ich autorstwa. Gorąco dziękujemy Pani Grażynie Burzak i Pani Joannie Lusek za artystyczne i merytoryczne wparcie.

p1 p2 p3 p4 p5 p6

W marcu 2015r. młodzież naszego gimnazjum przystąpiła do projektu pt. „Heinrich Schulz-Beuthen. Życie – twórczość – inspiracje” realizowanego we współpracy z Panią Grażyną Burzak - artystką - plastykiem. Projekt powstał z inicjatywy Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Uczennice: Ewa Dębicka (1d), MajaZiębowicz (1e), Magdalena Zalaś (1c) oraz Alicja Ernest (3b) pod okiem artystki przygotowywały  prace inspirowane twórczością Heinrich Schulz-Beuthena. Planowane są również wycieczki tematyczne po Bytomiu, udział w koncertach oraz wernisaż prac.

wm1 wm2 wm3 wm4 wm5 wm6