Najbardziej przyszłościowe zawody

 

Trudne czasy, w których przyszło nam funkcjonować są doskonałą okazją do rozwoju wielu branż i specjalizacji. Mimo kryzysu gospodarczego wielu specjalistów nie musi martwić się o swoją przyszłość. Jakie stanowiska są najbardziej przyszłościowe? Jaki kierunek studiów wybrać, żeby w przyszłości nie martwić się o zatrudnienie? Sprawdźcie sami!


Wybór kierunku studiów nie jest sprawą prostą. O tym zapewne czytaliście już nie raz, prawda? Na dodatek Wasz wybór będzie rzutował w bezpośredni sposób na przyszłość zawodową. Przygotowaliśmy dla Was listę 5 najlepszych i najbardziej przyszłościowych zawodów, które zapewnią Wam stabilność i możliwość dalszego rozwoju. Oto one:

1. E-commerce Manager
Internet jest cenionym źródłem informacji. Na gruncie biznesowym ma jednak znacznie więcej zastosowań. Coraz więcej przedsiębiorstw wykorzystuje globalną sieć jako swój kanał sprzedaży. Jesteśmy obecnie świadkami powolnego odchodzenia od tradycyjnego modelu prowadzenia sprzedaży. W związku z tym osoby, które mogą pochwalić się doświadczeniem w dziedzinie e-commerce mają zapewnioną przyszłość. Jak zostać e-commerce Managerem?
a)
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu na kierunku Informatyka prowadzi specjalność „E-commerce” w ramach studiów I stopnia.
b)
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie oferuje studia podyplomowe z zakresu „E-commerce”.

2. Specjalista ds. e-marketingu
To stanowisko w zestawieniu nie powinno nikogo dziwić – Internet jest obecnie najlepszym gruntem do prowadzenia działań biznesowych. Umiejętność efektywnego dotarcia do klientów i zainteresowania ich ofertą danej firmy to umiejętność wysoko ceniona przez pracodawców. Kreatywność, niezliczona ilość pomysłów i branżowa, specjalistyczna wiedza to podstawy dla tego stanowiska. Pozostaje tylko zadać pytanie – jak zostać specjalistą ds. e-marketingu?
Odpowiednie studia podyplomowe znajdziecie w ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz
Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Doskonałą podstawą są natomiast studia na kierunku „Marketing” lub „Zarządzanie”.

3. Programista
Rozwój nowoczesnych technologii i stale rosnące zapotrzebowanie na informatyków wydaje się tendencją stałą. Czy informatycy będą kiedyś narzekać na problemy z zatrudnieniem? Na pewno nie! Warto w takim razie poświęcić kilka lat studiów na to, żeby zdobyć niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną, która stanie się podstawą do efektywnego wykonywania obowiązków w naszej, przyszłej pracy. Kogo najczęściej szukają pracodawcy? Programistów języków: Java, .NET, PHP. Na brak zajęć nie będą również narzekać programiści aplikacji mobilnych na platformy Android, iOS, Windows Phone, etc. Jak zostać programistą? Wiele godzin ciężkiej pracy i studia informatyczne. Oczywiście programistą można zostać i bez ukończonych studiów – pamiętajcie jednak, iż studia to nie tylko papierek. To również wiedza z wielu obszarów, która pozwala Wam na szybkie przebranżowienie się w razie potrzeby. Gdzie studiować? Informatykę znajdziecie na Politechnice Poznańskiej, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Krakowskiej, etc. Pełną listę uczelni publikujemy tutaj:
Studia na kierunku Informatyka.

4. Logistyk z wiedzą branżową
Brzmi enigmatycznie? Logistyk z wiedzą branżową to osoba, która wyspecjalizowała się w obsłudze logistycznej podmiotów z konkretnej branży. Mówiąc krótko – jeśli jesteście „specjalistami od wszystkiego” to wiele firm nie będzie zainteresowanych współpracą z Wami. Jeśli jednak dysponujecie szeroką wiedzą i doświadczeniem z zakresu obsługi logistycznej firm z konkretnego sektora gospodarki to pracy dla Was nigdy nie zabraknie. Jak zostać takim „specjalistycznym logistykiem”? Po pierwsze – studia. Pełną listę uczelni, na których możecie studiować logistykę znajdziecie tutaj:
Uczelnie prowadzące kierunek Logistyka.
Po drugie – zdobycie doświadczenia zawodowego. Tutaj najwięcej zależy od Waszej determinacji i chęci ciągłego uczenia się. Czy warto? Pytanie czysto retoryczne.

5. Lingiwista
Ukończenie filologii nie zawsze musi wiązać się z wiecznym udzielaniem korepetycji z zakresu danego języka obcego lub posadą nauczyciela w szkole. Wiele zagranicznych i krajowych firm prowadzi procesy rekrutacyjne, w których głównym wymogiem jest znajomość niszowego języka obcego. Jeśli znacie biegle język szwedzki, norweski, arabski lub chiński to ze znalezieniem pracy nie będziecie mieć żadnych problemów. Współcześni pracodawcy wychodzą z założenia, iż prościej i łatwiej jest nauczyć pracownika zawodu niż konkretnego języka obcego. Jak najlepiej uczyć się języków obcych? Doskonałym sposobem są studia na
kierunkach filologicznych.

Wiecie już jakie stanowiska są obecnie najbardziej popularne. Czy nadal zastanawiacie się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów? Mamy nadzieję, iż ten artykuł pozwolił Wam na odnalezienie odpowiedzi na większość Waszych pytań i rozwiał Wasze wątpliwości odnośnie przyszłości.

Listę najbardziej przyszłościowych zawodów przygotował: Miłosz Szkudlarski